Wiślana Trasa Rowerowa staje się faktem
Już w lipcu zostanie zakończony odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej w województwie małopolskim. Powstanie jedna z najlepszych tras w tej części Europy. Będzie to kolejny fragment szlaku przebiegającego przez całą Polskę.
2017-06-22, 16:02

Powstająca mozolnie od kilkunastu lat Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) to ambitny projekt połączenia szlakiem rowerowym źródeł królowej polskich rzek z jej ujściem. W założeniu ma to być ponad 1200 km spójnej trasy poprowadzonej w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Przykładów takich tras, które cieszą się świetnymi opiniami nie trzeba szukać daleko: szlak po niemieckiej stronie Odry i Warty, wzdłuż Dunaju czy Loary. 

Do tej pory oddany został tylko odcinek w województwie kujawsko-pomorskim. Jest on jednak daleki od założeń. Prowadzi w większości drogami publicznymi w mniejszym lub większym oddaleniu od Wisły. Inne podejście do WTR zastosowały województwa śląskie i małopolskie, gdzie szlak jest właśnie na ukończeniu. Trasa poprowadzona jest w wielu miejscach asfaltowymi drogami dla rowerów, całkowicie oddzielonymi od ruchu samochodowego.  Szlak jest już w większości przejezdny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z niego jeszcze w tym sezonie.

Ostateczne zakończenie prac na małopolskim odcinku WTR nastąpi w sierpniu 2017.

Z obecnym i planowanym przebiegiem Wiślanej Trasy Rowerowej można zapoznać się na interaktywnej mapie

KONTAKT / AUTOR
Marcin Wasilewski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.